Konferenslokal Nuria

Nuria är ett fint designat och inglasat konferensrum med hänförande utsikt över fjällvärlden. Rummet är anpassat till de lite mindre sällskapen med plats för upp till 9 personer.

  • 14 m²

  • 9

NURIA
STORLEK 14 m²
STYRELSESITTNING 9 p
LÄNGD 3,5 m
BREDD 4 m
TAKHÖJD 3 m
DAGSLJUS Ja
Konferenslokal

På våning fyra finner vi två nya styrelserum – Irma & Nuria. Designern Jon Eliasson som varit en stor del av renoveringen av baren och Fireside har tagit fram specialgjorda konferensbord och stolar till de två konferenslokalerna.

Konferenslokal Nuria om 14 m²  är det mindre rummet av dessa två, med plats för upp till 9 personer. Här sitter du bekvämt både under styrelsemötet, det kreativa gruppmötet eller under den där långa dragningen av er kollega som älskar powerpoints. Rummet är helt inglasat och har en storslagen utsikt över den fantastiska fjällvärlden. Nuria är ett perfekt komplement till de större lokalerna vi har i huset.

Plats för upp till 9 personer

Lokalen passar perfekt till styrelsemöten & gruppmöten.

Stora glaspartier

Helt inglasat med stort dagsljusinsläpp, justerbart med mörkläggande gardiner.

Teknik

Wifi, skärm & styrelsebord.

Välj en annan lokal
Konferenslokal C6

Konferenslokal C6

C6 är 50 m² stort och ligger på entréplan med panoramafönster mot Åredalen och Skutan.

Konferenslokal Irma

Konferenslokal Irma

Irma är ett fint designat och inglasat konferensrum med hänförande utsikt över fjällvärlden. Rummet är anpassat till de lite mindre sällskapen med plats för upp till 17 personer.

Konferenslokal Nuria

Konferenslokal Nuria

Nuria är ett fint designat och inglasat konferensrum med hänförande utsikt över fjällvärlden. Rummet är anpassat till de lite mindre sällskapen med plats för upp till 9 personer.

Konferenslokal C1-C3

Konferenslokal C1-C3

C1, C2 och C3 rymmer tillsammans 500 personer i biosittning. Lokalerna går även att dela upp i tre.

Coppermine

Coppermine

Coppermine, vår festvåning, är belägen på hotellets bottenvåning och erbjuder kök, bar och scen för musikuppträdanden.

Fireside Lobby

Fireside Lobby

Med 34 m takhöjd, 236 kopparvägg och 185 cm breda entrédörrar så är det bara fantasin som sätter gränser för ditt event.

Lounger

Lounger

Runt om i hotellet finns lounger som utgör naturliga mötesplatser för både arbete och social samvaro.

The Villa

The Villa

Ett perfekt val för grupper som värdesätter diskretion, avskildhet och exklusivitet.