SÖNDAGSYOGA MED EMMA 18 APRIL – 16 MAJ

Söndag 18 april, 25 april, 2 maj, 9 maj samt 16 maj kl. 08.00-10.00 är du välkommen upp på söndagsmys med hatha yoga och frukost. Kl. 08.00-09.00 yogar du med vår duktiga instruktör Emma och avnjuter därefter vår frukostbuffet (t.o.m. kl. 10.00). 

Hatha Yoga
Detta är en yogaform som syftar till att balansera kroppens och sinnets energier och framkalla  känslan av lycka, avkoppling och välbefinnande. Emmas klasser är strukturerade och blandar det jordnära med det andliga och passar alla nivåer. Passet består av en blandning av  andningsövningar, meditation och yogaställningar för ökad styrka, flexibilitet, mental fokus och balans

Om Emma
Emma är 33 år och kommer från Holland,  för 1,5 år sedan började hon jobba som servitris hos oss och blev kvar i byn, vilket vi är väldigt glada för! Emma studerade under 10 år innan hon avslutade sin utbildning i Thailand 2016. Sedan dess har hon lärt ut yoga både i Thailand, Nya Zeeland, Australien, Nederländerna och Italien. Numera leder hon klasser på SATS här i Åre.

Anmälan

Pga rådande läge tar vi in 7 personer per pass, anmäl dig på info@copperhill.se eller 0647-143 00.

Pris
Externa gäster: 250kr inkl. frukost, boende gäster: 150kr. Betalning sker i receptionen innan passet

 




Dela?

Rulla till toppen